projekt nr 129

129. Impreza integracyjna - STREET PARTY


Lokalizacja

ul Paderewskiego od Wspólnej do Chopina, a może i dalej w kierunku Kościelnej Drogi
Miejsce jest do dyskusji - zakładam zamknięcie ruchu na tym odcinku na kilka-kilkanaście godzin, a ten odcinek wydaje się łatwy do zamknięcia. Ponadto wielu z sąsiadów znam osobiście i będę mógł dotrzeć do nich z prośbą o zgodę na zamknięcie drogi i wsparcie (np. udostępnienie sieci elektrycznej).

Skrócony opis

Spotkanie integracyjne mieszkańców sołectwa. Ze względu na brak placu w sołectwie - zamknięcie na sobotnie popołudnie fragmentu ulicy i zorganizowanie tam Zabawy Ulicznej - Street Party. Stragany z poczęstunkiem,wyrobami lokalnymi i regionalnymi producentów, występy artystyczne, muzyka, konkursy. Wkład rzeczowy sąsiadów. Cel - integracja, poznanie się.

Opis projektu

Ponieważ nie mamy na naszym terenie gminnej/sołeckiej jakkolwiek zagospodarowanej przestrzeni do wykorzystania pomysłem jest zamknięcie na sobotnie popołudnie fragmentu ulicy i umiejscowienie tam Street Party (nazwa do przemyślenia, bo nie tylko o party chodzi). Zakładam współpracę  mieszkańców wybranej ulicy (zgoda na zamknięcie, udzielenie możliwości podłączenia elektrycznego i skorzystania z wody, uśmiech powitalny itp.) i wszystkich innych (dostarczenie uzupełnienia poczęstunku, zaprezentowania swoich umiejętności/talentów i może wyrobów, pomysły na poszczególne stragany (punkty). Na pewno muzyka, może w punktach na żywo - już mam na myśli chętnych, choć oni tego nie wiedzą, marzeniem byłyby kąciki muzyków grających w formie improwizowanego dżemu . Może konkursy - do wymyślenia/zaadaptowania. Można pomyśleć o Hyde Parku Chopina - mikrofon, podwyższenie i może ktoś chciałby opowiedzieć o sobie, o swoich pasjach... oby nie obrażać królowej !
Street party powinno się odbyć ciepłą wiosną lub wczesną jesienią - tak, żeby pogoda sprzyjała, a sąsiedzi byli bardziej w domach niż na wakacjach. Zakładam dofinansowanie do organizacji - stragany w dużej części (mogą być częściowo sfinansowane przez oferujących wyroby), zasadnicza część poczęstunku (część może być kosztem sąsiadów), wypożyczenie stołów i ław, transport. Może część budżetu będzie potrzebne do wynajęcia dmuchanych zabawek dla dzieci ( wiem, że to banał, ale dzieciaki niezmiennie to lubią).

Uzasadnienie

Cel: miłe spędzenie razem czasu i poznanie się sołecczan Chopina - jesteśmy sąsiadami, a znamy się z niewieloma. Wiem, że nie wszyscy lubią się integrować (mój dom moim zamkiem), ale dla wszystkich, którzy są ciekawi innych to może być oczekiwane wydarzenie. To się uda tylko jeśli znajdzie się grupa zapaleńców, którym spodoba się pomysł i wniosą swoje pasje do organizacji spotkania. Wierzę że inni pójdą wtedy za przykładem.  
Jestem otwarty na każdą proponowaną ciekawą zmianę/korektę pomysłu - niech to będzie wspólna konstrukcja już na etapie tworzenia.    Poznanie inności choćby upodobań uczy otwartości na innych. Na koniec chciałbym żebyśmy byli dumni, że mieszkamy tu ze sobą - może nie wszystko nam się podoba, ale są ludzie i sprawy, które powodują małoojczyźniany uśmiech na twarzy.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp.Część składowaŁączny koszt
1Stragany - wybudowanie, demontaż - część finansowania może być od oferujących wyroby13 000 zł
2Poczęstunek, napoje3 000 zł
3Stoły, ławy, talerze, sztućce, może niewielkie nagłośnienie (ale nie chodzi o wieże kolumn Marka Sierockiego)2 000 zł
Łącznie: 18 000 zł